Costless
Назад
Вересень 7, 2018

Викиньте ваші таблетовані вітаміни. Час їсти мікрозелень!

Мікрогрін, або мікрозелень, або пророщене зерно - це молоді паростки зелені та овочів, які вживають в їжу через 7-10 днів з моменту проростання. Це не просто новий кулінарний тренд або незвичайний спосіб прикрасити страву. Концентрація корисних речовин в мікрозелені до 40 разів перевищує показники в дозрілих овочах і зелені!

Про те як краще вживати, скільки зберігати, а головне, як отримують пророщену зелень нам розповів керуючий компанії ZELEN - Юрій Роман.

 

Costless: У чому основна користь мікрогрін і який вид пророщеної зелені можна вважати найкориснішим?

Юрій: Головна перевага мікрогрін у величезній концентрації вітамінів, мінералів та мікроелементів. Коли паросток тільки з'являється з насіння, він містить в собі більше корисних речовин, ніж у доросла рослина (плід). Тому ми отримуємо в маленькій порції салату величезну кількість користі. Плюс це ще дуже смачно та красиво.

Виділити якийсь найкорисніший вид мікрогрін складно, адже в них містяться різні елементи. Наприклад, в паростках люцерни знаходитися велика кількість різних вітамінів і мінералів, в гороху вітаміну С більше, ніж в цитрусових або чорній смородині, а в паростках соняшнику багато заліза. Тому ми можемо самостійно вибирати чим насичувати свій організм.

 

С: Чи є сезонність застосування мікрогрін. І чи можна говорити, що щось краще приймати влітку, а щось взимку?

Ю: Сезонності немає, вітаміни в пророщеній зелені є цілий рік. Влітку за рахунок великої кількості фруктів і овочів наш організм запасається вітамінами. А в зимовий період, коли запаси корисних речовин вичерпуються, мікрогрін стає відмінним і швидким джерелом для їх поповнення.

 

С: Як краще використовувати пророщену зелень в їжі? І чи можна говорити, що це заміна звичній нам зелені?

Ю: Мікрогрін може прикрасити, поліпшити колір, надати цікавий смак і при цьому підвищити кількість поживних речовин практично будь-якої повсякденного страви. Його можна сміливо використовувати під час приготування салатів, супів, рулетів з лавашем, сендвічів, енергетичних коктейлів, смузі. Також мікрогрін досить часто використовують для прикраси страв в ресторані.

У зимовий період, коли в овочах і зелені дуже мало вітамінів, то мікрогрін стає більш корисною і свіжої альтернативної.

 

С: Скільки і як часто варто вживати мікрозелень?

Ю: Таких приписів немає. Можу точно сказати, що передозування мікрогріну не буває). Мікрозелень позиціонується як зелень, салатна продукція, просто більш корисна. Тому чим частіше її вживати, тим здоровіше ми будемо.

Згідно з дослідженням під час якого щурів тримали на висококалорійної дієті, але регулярно давали паростки червоної капусти, вчені відзначили спад збільшення маси тіла тварин на 17%, а рівень холестерину знизився на 34% (прим. редактора).

 

С: Який термін придатності і спосіб зберігання Мікрогрін з моменту його покупки?

Ю: Термін придатності визначається не з моменту покупки, а з моменту збору!

Якщо ви купуєте в магазині, обов'язково дивіться на дату виробництва та термін зберігання, який повинен бути зазначений на упаковці. Ми на свою продукцію даємо від 7 до 10 днів. У магазини завозимо 1-2 рази в тиждень. Зберігати дуже просто - в холодильнику, рекомендована температура 2-4°C.

 

С: Як у вас відбувається процес пророщування? Ви використовуєте грунт, якісь добрива?

Ю: Зростає наш мікрогрін в теплиці на стелажах. Використовуємо торф'яний субстрат, з ним готуємо поживні суміші на яких росте зелень. Добрива не використовуємо взагалі. Все необхідне щоб вирости до потрібного нам паростка є в самому зерні, природа про це подбала.

 

С: Розкажіть про їстівні квіти. Гаразд паростки, а квіти теж корисні?

Ю: Квіти використовувалися в кулінарії ще в стародавній Греції. Зараз ресторани відновлюють цю традицію, щоправда, використовують їх більше як прикраси для страв.

Але в кольорах теж є дуже багато корисних речовин. Найпопулярнішими є настурція (вітамін С, А, В3), троянда (вітамін С), огіркова трава (ефірні масла) і кульбаба (лікарська гіркоту). Регулярне вживання страв квіткової кулінарії допомагає зміцнити імунітет та налагодити роботу травної системи (прим. редактора).

 

С: Що на рахунок бебі овочів? У чому їх основна перевага і чи плануєте ви займатися цим напрямком?

Ю: Бебі овочі можна сказати, що аналог мікрозелень, тільки овочевий. Подробиць в цій справі знаю мало. Думки спробувати їх вирощувати є, коли з'явиться на цей час)

Основна відмінність бебі овочів, знову ж таки в концентрації корисних речовин. За рахунок свого міні розміру немає потреби їх різати, а час, необхідний на термообробку теж мінімальне (прим. редактора).

 

С: Чому ви почали займатися вирощуванням мікрозелені?

Ю: Найскладніше питання. Це заняття прийшло само. Були думки запустити тепличне господарство, в той час ми працювали в ресторані. Дізналися про мікрогрін, спробували виростити вдома на підвіконні і справа потроху пішла.

 

Напевно, мікрогрін можна сміливо віднести до розряду суперфудів, адже користь доведена вже неодноразово. А саме приємне, що пророщувати будь-яку зелень ви можете навіть самостійно у себе на підвіконні.

Матеріал був підготовлений командою Costless спеціально для рубрики "Поради експерта", яка створена для того, щоб допомогти кожному з нас розібратися ву користі та суті кожного продукту.

 

Бажаємо вам смачної та корисної їжі, а також завжди вигідних покупок разом з Costless!Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.