Costless
Назад
Листопад 22, 2018

Як і де правильно зберігати сир?

Сир - особливий продукт. Він відмінно підходить для щоденного вживання або приготування різних страв, а може стати вишуканим частуванням для особливих випадків. Видів сиру існує так багато, що навіть самий вибагливий гурман знайде щось собі до смаку.

Але не дивлячись на зовнішню універсальність продукту, потрібно знати тонкощі вибору, зберігання і використання сиру. Про це сьогодні нам і розповість справжній експерт і поціновувач сиру - Ольга Терницька, власниця "Лавка сирної феї", сировар, співзасновник проекту Сheesebar.

 

Costless: Розкажіть нам які є основні сорти сиру і в чому їх головні відмінності?

Ольга: Існує кілька категорій сирів. Я дотримуюся розподілу в першу чергу по типу молока з якого зроблений сир. Це можуть бути коров'ячі, козячі, овечі і навіть сири з буйволиного молока. Тип молока дуже сильно впливає на смак й характеристики сиру. Наприклад, козячі сири мають яскраво білий колір, більш жирні й з легким козячим ароматом.

Також є класифікація за ступенем дозрівання. Тут виділяють свіжий сир (по виду щось середнє між сиром і домашнім сиром), м'які з дозріванням (Камамбер, Рокфор, Горгонзола), напівтверді та тверді сири (Чеддер, Едам, Гауда, Пармезан). Деякі ще відносять до окремого типу розсільні сири (Фета, Бринза, Моцарела).

 

С.: Як правильно вибирати сир кожного сорту (на які показники, зовнішній вигляд, ціну звертати увагу)?

О.: Сир не може бути дешевше 200 грн за кілограм, так як на 1 кг сиру йде в середньому 10 літрів молока. При виборі сиру варто звертати увагу на цей факт в першу чергу. І звичайно, відсутність добавок в складі самого продукту: крім сичужного ферменту та бактеріальної закваски, в сир може бути додана тільки сіль!

Що стосується вибору молодих сирів (білі сири без скоринки), то у них не повинно бути вираженого тваринного запаху, якщо такий є, то це показник неякісного молока!

 

Особливості зберігання сиру в холодильнику

 

С.: Як правильно зберігати сир в домашніх умовах?

О.: Зберігати сири слід при температурі 1-8°C. Чим нижче температура у вказанному діапазоні, тим довше зберігатиметься сир.

У холодильнику краще помістити його на нижню полицю обов'язково загорнувши в харчову плівку або пергамент. Це допомагає уникнути просочування сиру сторонніми запахами і його пересихання (прим. редактора).

 

С.: Що ви скажете про замороження сиру, це «гріх» і як це впливає на якість продукту?

О.: Що стосується заморозки, давайте відповімо собі на запитання: "Навіщо ми їмо їжу?". Для того, щоб отримувати необхідні вітаміни і мікроелементи, вірно?

Так ось, після заморозки корисні речовини втрачають свої основні властивості, не кажучи вже про смакові параметрах.

До того ж, в наші дні сир не є дефіцитним продуктом, тому краще купувати менше й в разі потреби (прим. редактора).

 

С.: Чи всі сири можна піддавати термічній обробці, не втрачають вони своїх смакових та корисних властивостей?

О.: Є сир, який добре плавиться, найчастіше це той сир, якому вже більше 3 місяців. Думаю, що в нагріванні сиру немає нічого поганого.

Найчастіше для приготування піци, фондю і гарячих страв використовують твердий і напівтвердий сир, а щоб була тягуча скоринка - Моцареллу і Сулгуні (прим. едактора).

 

С.: Розкажіть нам, будь ласка, правила сумісності сиру з вином.

О.: Вино і сир - це непоганий союз, але тут варто покладатися на свій смак та дотримуватися деяких правил: чим молодіший сир, тим легше і молодше повинно бути вино. І навпаки, до терпких витриманих вин властиво підбирати витримані, ароматні сири з різким смаком.

А ще, є принцип локальності: вино відмінно підходить до сиру з цього ж регіону, і трапляється магія!

Також є правила нарізки:

  1. Нарізайте сир невеликими кубиками.
  2. Сир з пліснявою краще нарізати трикутниками.
  3. Тверді сири не ріжуть, а ламають на шматочки.

А щоб максимально відчути запах і смак сиру, краще дістати його з холодильника десь за годину до подачі (прим. редактора).

 

Звичайно, є ще багато тонкощів пов'язаних з сиром, але ми зупинилися сьогодні на найосновніших і корисних для кожного з нас. Також радимо вам дотримуватися раціонального споживання й купувати рівно стільки, скільки вам може стати в нагоді. А де купити потрібний вам продукт вигідніше, ви завжди можете дізнатися використовуючи мобільний додаток Costless!Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.