Costless
Назад
Грудень 4, 2019

Що не так з пальмовою олією?

Пальмова олія є дуже неоднозначним продуктом: хтось виступає за обмеження його використання в харчових продуктах, в той час як інші вважають його вигідним і навіть корисним.

Ми вирішили з'ясувати, що таке пальмова олія і наскільки вона корисна або шкідлива для людини.

Пальмова олія використовується як в харчовій промисловості, так і при виробництві косметики, миючих засобів і навіть біопалива.

Пальма не потребує добрив і пестицидів, вона багата плодами і дає два врожаї на рік — це пояснює її дешевизну у порівнянні, наприклад, з соняшниковою олією, і є основною причиною зростання попиту та світового виробництва пальм.Нерафінована пальмова олія містить вітаміни A, E, B6, D, F, коензим Q10. У харчовому виробництві найчастіше використовують оброблену олію.

Олію пальми спеціально обробляють (процес гідрогенізації) і отримують тверду, як віск, речовину. А всі корисні властивості сходять практично нанівець. Зате присутні «погані» жирні кислоти, що є причиною зростання холестерину.

Крім того, згідно з дослідженнями, пальмова олія у дитячому харчуванні призводить до зниження засвоєння кальцію (приблизно в 1,5 рази).

У невеликих кількостях пальмову олію вживати припустимо. Але часте вживання «пальми» призводить до блокування рецепторів, які беруть участь в переробці поліненасичених жирних кислот. Наприклад, ви з'їли продукт, в якому присутня пальмова олія, а потім вирішили прийняти риб'ячий жир, але ніякої користі від риб'ячого жиру ви не отримаєте.

Читаючи склад продукту, ви можете знайти там такий інгредієнт, як жир рослинний, рослинну олію або пальмовий олеїн - все це пальмова олія.

Останнім часом з'являються закони, які регулюють обсяги «пальми» у продуктах. В Європі у харчові продукти дозволено додавати олію пальми зі ступенем очищення 0,5. А для країн колишнього СНД допустимий показник — 10 (чим вище показник ступеня очищення, тим гірше олія).

Радимо звертати увагу на наявність маркування RSPO. Це сертифікат, який підтверджує, що виконані всі вимоги щодо видобутку, очищення, зберігання та транспортування пальмової олії.

Дозвольте додати ще одну ложку дьогтю:

Все більше тропічних лісів знищують для того, щоб збільшувати площі плантацій олійних пальм. Це чинить руйнівну дію на деякі види рослин та тварин. Зруйновані території часто були місцем проживання рідкісних і зникаючих видів або слугували коридорами дикої природи між районами генетичної різноманітності.Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.