Costless
Назад
Жовтень 24, 2018

Насіння льону і конопель: в чому їх користь і чи є шкода?

Останнім часом стало дуже популярним стежити за своїм здоров'ям, правильно харчуватися, жити в стилі ЗСЖ. І напевно ви помітили, що особливої ​​популярності набули насіння льону. Ми вирішили розібратися, чи дійсно це такий корисний продукт, як розповідають або ж це просто смакова добавка і маркетинговий хід?!

Про всі тонкощі вибору і використання насіння льону і насіння конопель, а головне про реальну користь цих продуктів нам розповіла Ірина Костюшко, власник аграрної компанії Zorya. Сідайте зручніше буде корисно!

 

Сostless: Використання насіння льону в їжу набирає популярності. А в чому основна користь даного продукту?

Ірина: Перш за все, це природне джерело омега-3 і омега-6 (незамінні поліненасичені жирні кислоти), які відіграють важливу роль у здоров'ї суглобів, профілактики серцево-судинних захворювань, зниження поганого холестерину в організмі, поліпшенню зору, а також позитивно впливають на стан шкіри та волосся. Ці кислоти в організмі людини самостійно не виробляються, а потрапляють тільки з їжею.

Крім цього, в насінні високий вміст лігнано - унікальних рослинних волокон, які володіють антиоксидантним ефектом, що допомагає призупинити процес старіння, зберегти гормональний баланс, а також естрогеними властивостями, які сприяють зниженню ризику розвитку раку й поліпшенню здоров'я.

У насінні льону зміст лігнанів в 800 разів більше, ніж в інших рослинних продуктах! (прим. редактора)

Ще важливою складовою насіння є клітковина (розчинна і нерозчинна). Перша - багата на пектин і дає відчуття насичення. Друга допомагає організму позбавитися від холестерину й прискорити процес виведення їжі з травного тракту.

Крім того, в насінні льону присутні вітаміни групи В і Е, а також різні корисні мінерали (йод, кальцій, залізо, магній та інші).

 

С.: Як правильно вибирати та зберігати лляне насіння?

І.: Зараз лляне насіння легко купити в супермаркетах, як в цільному, так і подрібненому вигляді. Але я раджу купувати цільне насіння. По-перше, тільки в такому вигляді продукт зберігає всі корисні властивості. По-друге, це допомагає уникнути наявності сторонніх речовин або сміттю, які так часто присутні в упаковках насіння льону в подрібненому вигляді.

При купівлі насіння важливо вивчити упаковку - вона повинна бути повністю герметична. Також добре, якщо можна розгледіти зовнішній вигляд самого продукту. Але головне, зверніть увагу на дату збору врожаю, яка не повинна перевищувати 1 року.

Зберігати насіння льону найкраще в цілісному вигляді, помістивши їх в банку з добре закритою кришкою в темному і сухому місці.

Як правильно вживати в їжу насіння конопель та льону

С.: У якому вигляді краще приймати в їжу насіння льону? І чи можна їх піддавати термічній обробці?

І.: Для того, щоб насіння принесли максимальну користь вашому організму, найкраще вживати їх в свіжемеленному вигляді!

Тривала взаємодія подрібненого насіння з киснем знищує наявні корисні речовини. Допустимий термін зберігання подрібненого насіння - 3 дні в ємності з щільно закритий кришкою.

Подріблене насіння можна додавати в готову трохи прохолодну страву (висока температура негативно впливає на властивості продукту). Також, я наприклад, люблю на ніч залити свіжомелене насіння теплою водою і вранці випити отриману рідину натщесерце - це добре допомагає очищенню організму. Норма прийому лляного насіння становить 1 столова ложка (в подрібненому вигляді) в день. Ця норма забезпечує порцію білка і омега-3, а також близько 3 г клітковини (8-12% від щоденної норми споживання).

Вживаючи цільні насіння льону (з кефіром, в салаті або каші) ваш організм не отримує зовсім нічого корисного, так як в такому вигляді продукт просто не засвоюється.

 

С.: Розкажіть нам про користь насіння конопель?

І.: Насіння конопель і насіння льону схожі за своїм складом, відрізняються вони пропорцією поліненасичених жирних кислот. Більш того, саме в насінні конопель пропорції Омега-3 і Омега-6 ідеальні для засвоєння їх в повному обсязі (а саме 1:3). Також в коноплі міститься велика кількість рослинного білка, який грає важливу роль в побудові м'язів і може бути гідною заміною для вегетаріанців і людям, які не їдять рибу.

 

С.: У якому вигляді та як часто можна вживати насіння конопель в їжу?

І.: Рекомендації по вживанню ті ж: в свіжемеленому вигляді й без термічної обробки.

Плюс насіння конопель в їхньому смаку - мають горіховий присмак, на відміну від льону, у якого він гіркуватий.

Вживати можна й потрібно кожен день, адже ваш організм потребує порції білка і полінасичених жирних кислот постійно.

 

С.: Чи є обмеження щодо вживання насіння льону або конопель для дітей?

І.: В цілому, у насіння льону або конопель немає обмежень щодо застосувань, крім індивідуальної непереносимості, хоча на практиці я з таким не зустрічалася.

Але у мене є медична освіта, і в своїй роботі я також дотримуюся принципу «не нашкодь». Тому дуже рекомендую проконсультуватися з педіатром і тільки після схвалення додавати насіння в дитячий раціон.

 

С.: Чи можемо ми назвати насіння льону й конопель вітчизняним суперфудом?

І.: Це справжній суперфуд, адже в невеликому об’ємі продукту великий вміст корисних для організму речовин.

І наша компанія була перша на території України, яка почала масово реалізовувати органічні насіння льону і конопель. Хоча спочатку насіння льону я почала вирощувати для власного використання, так як знайти їх на полицях українських магазинів було неможливо. Перший зібраний врожай був використаний моєю родиною, а решта розпродали серед знайомих. Наступного разу ситуація повторилася й тоді я зрозуміла, що варто задуматися над повноцінним виробництвом.

 

С.: Спеціально до Міжнародного фестивалю льону 2018 ваша компанія випустила лімітовану партію льняної й конопляної олії. У чому особливості вибору й вживання даної продукції? І чи плануєте ви випускати олії на постійній основі?

І.: Лімітована партія потрібна була для того, щоб ми змогли протестувати продукт та врахувати побажання споживача. Результатом ми задоволені і зараз запускаємо масове виробництво. Дуже багато уваги ми приділяємо технології виготовлення, тому що дуже важливо скоротити, а в ідеалі повністю прибрати взаємодію продукту з киснем.

Що стосується властивостей олії, то вони дуже близькі по своїй користі до вживання насіння. Тут швидше питання альтернативного варіанту вживання продукта. Коли обираєте олію конопель або льону важливо враховувати той момент, що продукт повинен бути в затемненій скляній пляшці - прямі промені сонця негативно впливають на склад. Зберігати масло вдома потрібно при дотриманні тих же умов.

 

Хочемо ще раз наголосити, що прийом якісних продуктів і правильні методи їх зберігання прямим чином впливають на стан вашого здоров'я! А за допомогою Costless ви завжди зможете знайти найвигідніше місце для своїх покупок.

Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.