Costless
Назад
Червень 5, 2020

Як обирати продукти харчування?

На честь Дня безпеки харчових продуктів команда Costless вирішила підготувати для вас кілька важливих порад про те, як правильно обирати продукти харчування, яких харчових добавок варто побоюватися, та які неприємні "секрети" можуть бути присутніми у складі продуктів.

Дуже важливо запам'ятати та завжди дотримуватися простого правила: перед покупкою продукту, обов'язково необхідно перевірити його склад і термін придатності. Безпека харчових продуктів - це, перш за все, можливість уникнути ризиків отруєння та інших небезпек для здоров'я вас і ваших близьких.

Окрему увагу приділіть наявності харчових добавок в складі продукту. Присутність певних добавок ставить безпеку харчових продуктів під великий сумнів.

Наприклад, існує 8 небезпечних, але дозволених добавок:

 1. Нітрит натрію або Е250
  Використовують як антиокислювач. Це дозволяє м'ясній продукції зберігати апетитний рожевий колір.
  У великих кількостях нітрит натрію токсичний.
 2. Нітрат натрію або E251
  Використовують при виготовленні ковбас, консервів, сирів. Ця харчова добавка збільшує термін зберігання продукції й відповідає за приємний колір м'ясних виробів.
  При нагріванні продукту утворюються нітрозаміни — канцерогенні речовини небезпечні для здоров'я.
 3. Тартразин або барвник Е102
  Дає продукції жовтий колір, використовується в газованих напоях, кондитерських виробах, консервованих фруктах. Тартразин може викликати алергічні реакції.
 4. Діоксид сірки або Е220
  Використовується при виготовленні деяких видів вин і сухофруктів. Це антиоксидант, який перешкоджає окисленню продукції, зберігає її товарний вигляд, бореться з бактеріями та грибками. Діоксид сірки може бути небезпечний для астматиків, викликаючи загострення захворювання.
 5. Бутилгідроксіанізол або Е320
  Використовується як антиоксидант і консервант. Речовина може бути канцерогенним.
 6. Бензойна кислота або Е210 і бензоат натрію або Е211
  Є консервантами. При контакті з аскорбіновою кислотою викликає утворення бензолу. Бензол вважається токсичним і канцерогенним.
 7. Гидросульфит натрію або Е222
  Використовується у виноробстві для запобігання окислення напою та збереження його смаку, а також при консервуванні фруктів. У великих концентраціях гідросульфіт натрію може спровокувати алергічні реакції та напад астми
 8. Діамантовий чорний BN або чорний барвник Е151
  Добавка може викликати харчову алергію і напади астми. Заборонена в США, Бельгії, Данії, Франції, Німеччини, Швеції, Австрії, Швейцарії, Японії, Фінляндії.

Радимо відмовитися від придбання продуктів, в яких міститься хоча б одна з перерахованих вище добавок.

Також не варто забувати про цукор, який міститься у великій кількості продуктів і чим ближче до початку списку розташований інгредієнт тим вище його зміст. Цукор на етикетці може "ховатися" під більш ніж 70 різних назв: цукор, сахароза, мальтоза, глюкоза, лактоза, фруктоза, декстроза, манноза, изоглюкоза, левулоза, цукрова пудра, демерара, рападура, патока, сироп, нектар агави, ячмінний солод, мед, турбінадо, суканат та інші.

Чого ще не повинно бути в складі корисних продуктів:

- Трансжирів (маргарин, фритюрний жир, гідрогенізований жир, кулінарний жир, пальмова олія, рапсова олія та інше)- Глутамат натрію або Е621
- Cахарінату і цикламату
- Бензонату натрію
- Фосфатів

Є ще одне просте, але важливе правило: якщо в складі присутній інгредієнт, який вам невідомий, такий продукт купувати не варто.

Віддавайте перевагу свіжим продуктам, особливо овочів і фруктів, обмежуючи споживання консервів, напівфабрикатів, готових кондитерських страв і напоїв.

Бережіть своє здоров'я!

А для покупок використовуйте мобільний додаток Costless, яке допоможе знайти найвигідніший за ціною і розташування варіант для придбання необхідних товарів.Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.