Costless
Назад
Серпень 31, 2018

Поради: Як вибрати справжні італійські продукти в супермаркеті?

Чи можна бути байдужим до італійської кухні? Різноманітність закусок та соусів, варіантів пасти та піци, десертів та напоїв - задовольняє навіть найвибагливіших гурманів. Для якісної та дійсно смачної страви велику роль грають інгредієнти. До речі, в Україні теж можна купити оригінальні італійські продукти. А про те, як правильно вибирати товари з Італії і не потрапити на підробку розповідає продукт-менеджер магазину Napoli - Данильченко Марина.

 

Costless: Розкажіть, як відрізнити оригінал від підробки?

Марина: Основний критерій - це ціна. Якщо ціна нижче на 30-40%, скоріш за все це підробка. Наприклад, кава Lavazza ORO 1 кг не може коштувати дешевше 380 грн. (це в кращому випадку оптова ціна при великих обсягах), а на OLX ви легко зможете знайти за ціною від 160 грн. Цей продукт 100% підробка!

Приємно, що фальсифікатів на нашому ринку не багато. До найпоширеніших відноситься саме кава Lavazza. Інколи зустрічаються засоби для прання Ariel 5,7 л і один раз була помічена підробка спагетті Barilla.

Наявність на упаковці італійських продуктів абревіатур: DOP і IGP (основні з них) STG, IGT, DOC, DOCG - вважається гарантією якості.

Також перевірте штрих-код, у товару, який виготовлено в Італії штрих-код буде починатися на 80-83 (прим. редактора).

 

С: Вічне питання: як вибрати справжню правильну пасту, на що потрібно обов'язково звернути увагу на упаковці?

М: За правилами, паста готуватися з твердих сортів пшениці. А в Італії на законодавчому рівні затверджено виробництво пасти тільки з твердих сортів. Тому головне - це переконатися, що паста дійсно зроблена в Італії. Але звичайно, є лідери ринку: Barilla, Agnesi, Divella.

 

С: Що скажете щодо вибору рису для різотто?

М: Рис для різотто повинен бути більш крохмальним та клейким, ніж наприклад для плову, як правило, такий рис має більш округлу форму.

Зміст амілопектину (крохмаль, який розташований на зерні) робить страву кремоподібною. А амілоза (крохмаль всередині зерна) допомагає залишатися рисовому зерну «аль денте».

Для різотто часто використовують такі сорти рису, як Арбор, Карнаролі і Віалоне нано. Два останніх на смак більш вишукані і ніжні (прим. редактора).

 

С: А як правильно обрати і зберігати моцарелу?

М: Моцарелла - це сир з дуже коротким терміном зберігання (5-10 днів), на жаль, саме тому у нас представлений дуже маленький асортимент цього чудового сиру. Всього декілька брендів імпортуються в Україну. У будь-якому випадку, важливо перевіряти термін придатності під час покупки: він не може бути дуже великим. Зберігати сир вдома після відкриття упаковки варто в холодильнику і тільки у власному розсолі, не більше 2-3 днів.

 

С: Які найпопулярніші товари у вашому магазині (кажуть, що приїжджаючи в Італію, люди найчастіше шукають просекко і моцарелу)

М: У нас великою популярністю користуються сир, паста, прошутто, вино, шоколад, кава і соуси.

 

С: Як ви обираєте торгові марки для свого магазину? У свій час був дуже популярна кава Lavazza, а які марки зараз популярні?

М: Товарна поличка - питання складне і це постійна робота, адже важливо знайти баланс між якістю, ціною та попитом. Коли ми хочемо розширити асортимент, то, як правило, купуємо невелику партію нового для нас товару, пробуємо самі, робимо розсилку серед постійних клієнтів і збираємо відгуки. На підставі чого потім і приймаємо рішення.

А що стосується кави, то Lavazza залишається однією з кращих в сегменті массмаркету, тримає лідерство по продажам і у нас.

 

С: Чи можна говорити про те, що напис на упаковці Made in Italy - це гарантія якості?

М: Так, це точно гарантія контролю якості. Звичайно, в італійських, так і у всіх європейських продуктах є товари на будь-який гаманець: по-дешевше, середнього рівня і преміум якості. Але виробники ніколи не обдурять щодо складу, якщо наприклад, в недорогий шоколадці присутня пальмова олія, то це точно буде вказано на упаковці. Тому обов'язково читайте склад і тоді визначайтеся.

Також пам'ятайте, що текст на упаковці "100% Made in Italy" або "Certificazione 100% Made in Italy" повинен відображатися без будь-яких додаткових знаків пунктуації. Тільки такий продукт можна вважати оригінальним і якісним, в виготовленні якого використовувалися італійські інгредієнти і національні технології. Будь-який додатковий знак або навіть маленька точка свідчить про недійсність офіційної сертифікації італійського товару, яка охороняється законом (прим. редактора).

 

Бажаємо вам корисних і вигідних покупок разом з Costless.

Встановіть і почніть заощаджувати

Завантажте додаток безкоштовно та використовуйте всі можливості Costless.